Logo

Eliminacje do halowego turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Siedlcach, w związku z organizacją turnieju halowego o Puchar Prezesa PZPN, zobowiązany jest do wyłonienia przedstawiciela OZPN Siedlce w kategoriach wiekowych U-11 i U-12 do eliminacji na szczeblu Mazowieckiego ZPN.

W związku z powyższym organizujemy zawody finałowe dla zwycięzców grupowych w wyżej wymienionych kategoriach, które odbędą się w hali Zespołu Szkolnego w Cegłowie, ul Poprzeczna 27 w dniu 1 grudnia 2018 r. (sobota):

- godz. 11:00 U-12 D2 r. 2007 MKP Pogoń Siedlce - Dwie Jedynki Mińsk Mazowiecki

- godz. 12:00 U-11 E1 r. 2008 Akademia Piłkarska Sokołów Podl. - Promnik Gończyce

Czas gry: 2 x 20 min. (wyciąg z regulaminu poniżej)

Przewodn. WG OZPN Michał Michalski

W zawodach finału okręgowego obowiązują następujące zasady rozgrywania meczów:

1.   Czas 2 x 20 min., niezatrzymywany; (sędzia dodatkowo może doliczyć czas stracony w skutek nienormalnych przerw w grze). W przypadku remisu o zwycięstwie decydują rzuty karne.

2.   Drużyny składają się z 10 zawodników. Jednocześnie na boisku może przebywać

5 zawodników tj. czterech zawodników w polu + 1 bramkarz.

3.   Mecze odbywają się w halach o wymiarach nie większych niż 40m x 20m.

4.   Wykorzystuje się bramki o wymiarach 3m x 2m.

5.   W czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników.

Obowiązuje zasada tzw. zmian powrotnych.

6.   Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery według obowiązujących przepisów.

7.   Mecze rozgrywa się piłkami nr 4, wykorzystywanymi w rozgrywkach piłki nożnej 11-osobowej.

8.   Po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp. będzie zarządzony wrzut na boisko

na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia.

9.   Wrzuty na boisko wykonuje się nogą z linii bocznej, nieruchomo stojącej piłki,

odległość przeciwnika od piłki minimum 2 metry. Dopuszczalne jest samodzielne

wprowadzenie piłki na boisko, a następnie wykonanie dowolnego zagrania.

10. Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów (z linii pola karnego na wprost bramki).

11. Bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym będącym jednocześnie polem   karnym.

12. Po wyjściu piłki poza linię bramkową bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola bramkowego ręką, do połowy boiska. Za naruszenie przepisu sędzia dyktuje rzut wolny   pośredni dla drużyny przeciwnej z linii środkowej.